wonderbaremoeder.nl

CATECHESE VOOR JONGEREN EN VOLWASSENEN

CATECHESE VOOR JONGEREN EN VOLWASSENEN

Als iemand christen wilde worden in de vroege Kerk, omgeven door het heidendom, moest hij eerst een weg volgen om ingewijd te worden in het christendom. Dat werd toen 'catechumenaat' genoemd, afgeleid van het woord 'catecheo' dat weerklank of luisteren betekent. Ten gevolge van het huidige seculariseringsproces hebben veel mensen het geloof en de Kerk verlaten of zijn ze zoekende. Het is daarom noodzakelijk opnieuw een weg van voorbereiding tot het christendom te openen. De Neocatechumenale Weg wil dan ook geen beweging stichten, maar wil de parochies helpen om een weg van christelijke inwijding te banen, waarin de mensen kunnen ontdekken wat christen zijn betekent.
 
In onze parochie gaan wij binnenkort van start met een catechese voor jongeren en volwassenen, die vanaf 9 oktober iedere maandag- en woensdagavond zal plaatsvinden tussen 20:00 - 21:00 uur. Locatie pastoor Vermeulenzaal (zaal links van de kerk in Drunen). De catechese wordt gegeven door een team van de Neocatechumenale Weg, bestaande uit twee echtparen, een priester en een seminarist en wordt afgesloten met een weekend, dat op 1-3 december zal plaatsvinden, van vrijdagavond tot zondagmiddag.
 
Ik nodig u van harte uit.... Kom en zie! (Joh, 1,38-39)
Francesco Paloni
 
Beste parochianen en alle mensen van goede wil. Graag wil ik deze catechese bij u aanbevelen. De Neocatechumenale weg is een nieuwe manier om ons geloof te (her)ontdekken of te verdiepen. Laat je verrassen door hun manier van spreken en handelen. Zeer getuigend en met een zuidelijke inslag.
 
Pastoor Hedebouw

In het nieuws

16-11-2017

ADVENTSPROJECT 'EEN VEILIG THUIS?!' - Op zondag 3 december begint de Advent. Een periode van bezinning en voorbereiding op het Kerstfeest. Het…
Lees verder

15-11-2017

BOEKJE “DRUNEN EN 500 JAAR REFORMATIE” - Tijdens de dienst van zondag 29 oktober 10.00 uur in de Open Hof te Drunen is een boekje…
Lees verder

09-11-2017

Open Kerken Brabant - Op zondag 26 november 2017 zijn zo'n 150 kerken in Nederland open tussen 13.00 en 17.00 uur. In onze parochie…
Lees verder

Meer nieuws