wonderbaremoeder.nl

CATECHESE VOOR JONGEREN EN VOLWASSENEN

CATECHESE VOOR JONGEREN EN VOLWASSENEN

Als iemand christen wilde worden in de vroege Kerk, omgeven door het heidendom, moest hij eerst een weg volgen om ingewijd te worden in het christendom. Dat werd toen 'catechumenaat' genoemd, afgeleid van het woord 'catecheo' dat weerklank of luisteren betekent. Ten gevolge van het huidige seculariseringsproces hebben veel mensen het geloof en de Kerk verlaten of zijn ze zoekende. Het is daarom noodzakelijk opnieuw een weg van voorbereiding tot het christendom te openen. De Neocatechumenale Weg wil dan ook geen beweging stichten, maar wil de parochies helpen om een weg van christelijke inwijding te banen, waarin de mensen kunnen ontdekken wat christen zijn betekent.
 
In onze parochie gaan wij binnenkort van start met een catechese voor jongeren en volwassenen, die vanaf 9 oktober iedere maandag- en woensdagavond zal plaatsvinden tussen 20:00 - 21:00 uur. Locatie pastoor Vermeulenzaal (zaal links van de kerk in Drunen). De catechese wordt gegeven door een team van de Neocatechumenale Weg, bestaande uit twee echtparen, een priester en een seminarist en wordt afgesloten met een weekend, dat op 1-3 december zal plaatsvinden, van vrijdagavond tot zondagmiddag.
 
Ik nodig u van harte uit.... Kom en zie! (Joh, 1,38-39)
Francesco Paloni
 
Beste parochianen en alle mensen van goede wil. Graag wil ik deze catechese bij u aanbevelen. De Neocatechumenale weg is een nieuwe manier om ons geloof te (her)ontdekken of te verdiepen. Laat je verrassen door hun manier van spreken en handelen. Zeer getuigend en met een zuidelijke inslag.
 
Pastoor Hedebouw

In het nieuws

21-09-2017

DE WEEK VOOR EN DOOR VRIJWILLIGERS - We zijn op weg naar een samenleving waarvan het hart bestaat uit vrijwillige inzet en actief burgerschap.…
Lees verder

11-09-2017

VOEDSELPAKKETTEN VOOR ROEMENIË - De stichting “Eijsden helpt Simbrias” organiseert ook dit najaar weer voedselpakketten voor de…
Lees verder

07-09-2017

INWIJDING KRUIS HEDIKHUIZEN - Op dinsdag 5 september jl bleek dat een kerkelijk kruis als symbolische betekenis wordt gewaardeerd in Hedikhuizen.…
Lees verder

31-08-2017

24 JAAR UUR VAN STILTE EN GEBED - Maandag 2 oktober jaarlijkse avond ter gelegenheid van 24 jaar uur van stilte en gebed   Lees verder

30-08-2017

‘ZINVOL COMMUNICEREN OVER VOLTOOID LEVEN’ - Wij nodigen geïnteresseerden uit donderdag 5 oktober a.s. te komen luisteren en mee te…
Lees verder

24-08-2017

BEDEVAART NAAR WITTEM - Op zondag 15 oktober vindt weer de jaarlijkse bedevaart naar Wittem plaats. Ook vanuit onze parochie wordt een…
Lees verder

Meer nieuws